Широка Масляна в ресторані Царівка - частування кожен день для кожного гостя!

Ресторан «Царівка» запрошує всіх бажаючих смачно провести масляний тиждень і яскраво випровадити зиму геть!

Наш шеф-кухар, вже традиційно, пригостить кожного гостя ресторану Царівка традиційною стравою цього тижня об'їдання перед Великим Постом - млинцями з різноманітними, вибраними на смак кожного гостя, начинками!

Тепла атмосфера, класичні, перевірені століттями, смачні страви слов'янської кухні, традиційне опудало зими - все це подарує кожному святковий настрій і радість очікування весни, що наближається.

Колоритний інтер'єр ресторану, відповідний декор, уважні офіціанти і яскравий вогонь відкритого каміна в головному залі ресторану забезпечать атмосферу справжнього святкового гуляння і веселощів.

Відкладіть усі турботи і завдання в сторону і подаруйте собі сонячний настрій в готельно-ресторанному комплексі "Царівка"!

Масляна - Сирна седмиця в ресторані Царівка!

Традиції проведення Масляної

Масляна, по-іншому - Сирна седмиця, пускає глибоке коріння в нашу історію, ще за часів Київської Русі і язичницьких вірувань.

Це один з небагатьох давньослов'янських свят, що збереглися і дійшли до наших днів з моменту прийняття християнства.

Щороку дати святкування Масляної змінюються, так як вони безпосередньо залежать від дати ще одного Великого, вже християнського, свята - Великодня, Світлого Христового Воскресіння.

Всі дні тижня Масляної мають власну назву і їх прийнято відзначати відповідно до визначених слов'янськими традиціями і звичаями.

Масляна - народні гулянняСимволізм кожного дня має глибоке коріння, що йде в давньослов'янську історію, ще за часів Київської Русі, символізує прощання із зимою, холодами, передбачає відродження життя навесні, родючість і достаток.

Але крім цього - це одне з найбільш відчайдушних і веселих масових гулянь, теж в повній відповідності зі слов'янською ментальністю))

Головною ж характерною рисою Масляної є те, що її чекають і люблять всі від малого до великого, адже всі ми не можемо відмовити собі поласувати від пуза і повеселитися від душі!

Отже, що нам традиційно готує Масляний тиждень?

Перший день Масляної - понеділок. Так звана «Зустріч Масляної». У перший день Масляної традиційно починають випікати млинці і млинчики, але обов'язково першим млинцем (який, як правило «комом») діляться з бідними або віддають тим, хто знаходиться в нужді. Головна страва Масляної - тонкі млинці з начинками, символізують сонце, що несе тепло, життя і ситість. Тоді ж роблять опудало, яке барвисто одягають і виставляють на центральній площі, де це солом'яне уособлення зими терпляче спостерігає за загальними веселощами і чекає останнього дня свята і свого спалення.

Другий день Масляної - вівторок - це «Загравання». День з таким незвичним для нашого слуху назвою присвячений веселому проведенню часу біля лялькових балаганів, ряджені молодці й дівчата ходять по гостях і веселять оточуючих. Також молоді люди катаються на каруселях, трійках, на санках з засніжених гір і ледянок і, звичайно ж, заграють один з одним в надії створити сім'ю незабаром.

Третій день Масляної - середа - це «Ласунка». Як і випливає з назви, це самий смачний і ситний день, і, обов'язково! - гостинний. Господарі скликають найближчих і рідних людей, добрих сусідів, пригощають всіх всякою смакотою: пирогами, пряниками, солодощами і, звичайно ж, млинцями з безліччю начинок!

Картина Сичкова "Святкова забава"Четвертий день Масляної - четвер - «Розгуляй» або ще Широкий четвер, знаменує початок Широкої Масляної - часу ігор і розваг. Самий відчайдушний день тижня з нестримними веселощами і гуляннями далеко за північ. В Широкий четвер проводилися найбільш багатолюдні санні катання, а за царя Івана Грозного по четвергах практикувалися спекотні кулачні бої, після яких мужики трохи менше боялися п'ятого дня Масляної))

П'ятий день Масляної - п'ятниця - «Тещині вечірки». Напередодні ввечері - відразу ж після кулачних боїв) - зяті запрошують улюблену тещу в гості на млинці, пригощає її і дивує своїми стравами. Хоча, за іншою версією, в цей день саме тещі "пригощали" своїх дорогих зятів різними наїдками. Вибирайте собі версію по смаку)

Шостий день Масляної - субота - «Посиденьки зовиці». Молоді жінки, що знаходять в родинних стосунках - зовиці (сестри чоловіка) і невістки (дружини брата) збираються разом на запрошення останніх, щоб пригоститися, поспілкуватися, зробити один одному подарунки. Також запрошуються й інші родичі чоловіка.

Проводи зими на Масляну - спалення опудалаЦікаво, що якщо зовиця ще незаміжня, невістка запрошує своїх незаміжніх подруг, якщо ж сестри чоловіка вже встигли обзавестися сім'ями, невістка кличе свою заміжню рідню.

Останній, сьомий день Масляної - неділя - проводи Масниці і Зими. Називають «Прощальна неділя», Ціловальник, Прощений день, Прощена неділя. Сьомий день веселого святкового тижня ще називають Заговини - останній день перед Великим Постом, коли ще можна вживати їжу тваринного походження.

Основне ж назву - Прощена неділя - походить від головної традиції просити вибачення у всіх знайомих і незнайомих за образи минулого року. У цей день спалюють не тільки опудало і розвіюють його попіл по полях, а й залишки нез'їденої скоромної їжі.

Де відсвяткувати Масляну

Без млинців - не Масляна

Якщо Ви шукайте, де весело і смачно провести Масляну, спробувати багато традиційні страви слов'янської кухні і не тільки, зануритися в святкову атмосферу, здивувати рідних чимось незвичайним - приїжджайте в наш Готельний Ресторанний комплекс відпочинку «Царівка»!

Знайте і поважайте традиції предків, тим більше, коли це так легко і приємно здійснювати разом з ГРК Царівка!

Різноманітні розваги, рухливі ігри, цікаві конкурси, і смачні нагороди від шеф-кухаря ресторану "Царівка" - все це привнесе частинку веселощів і безтурботності в рутинний розклад робочого тижня.

Чудова кухня і бездоганне обслуговування - наша гордість, а задоволені і ситі гості - наша найкраща нагорода.

Адже для нас кожен гість - Особа королівської крові!

Прислів'я, приказки, скоромовки і прикмети, пов'язані з Масляною

☀ Млинець не клин - черево не розколе.
☀ Широко живеш, масляно їж.
☀ А ми Масляну проводжали, важко по ній зітхали: «Дорога Масляна, вернися, до червоного літа протягнися!»
☀ Масляна тиждень гуляє.
☀ Боїться Масляна гіркої редьки та пареної ріпи.
☀ Масляна, семікова племінниця.
☀ Млинці, млинчики, млинці, як колеса у весни.
☀ Не життя, а Масляна.
☀ Млинець не сніп, на вила не наколеш.
☀ Без кота мишам масниця.
☀ Млинці - сонця родичі.
☀ Млинцем масленим в рот лізе.
☀ Млинці і поцілунки рахунку не люблять.
☀ Не годуй млинцем, напії перш водою!
☀ У Прощений день як на Великдень всі цілуються.
☀ Масляна об'їдуха, грошей приберуха.
☀ Де млинці, тут і ми; де з маслом каша - тут і місце наше.
☀ Була у двору масниця, та в хату не зайшла.
☀ Гуляючи Масляну, все-таки треба згадувати про майбутній пост.
☀ Прийшла Масляна - кататися.
☀ І самий холоднокровна людина любить гарячі млинці.
☀ Кому чин, кому блин, а кому и клин.
☀ Кому Масляна та суцільна, а нам Вербна та Страсна.
☀ Де млинці, тут і ми.
☀ Відкласти млинці до іншого дня.
☀ Масляна сім днів гуляє.
☀ Хоч з себе все закласти, та Масляну провести.
☀ Масляна йде, млинець та мед несе.
☀ Широка ріка Масляна - затопила і Великий Піст.
☀ Масляна не на століття дається.
☀ Масляну проводжаємо, світла, сонця чекаємо.
☀ На горах покататися, в млинцях повалятися.
☀ Ласкаво просимо до нас про Масниці своїм добром, з чесним животом.
☀ Як на Масляному тижні в стелю млинці летіли.
☀ Чи не все коту Масляна, а буде і Великий Піст.
☀ Щоб вам вимазатись по лікті, а наїстися по горло.
☀ На Масленій повеселилися, та млинцем пригостилися.
☀ Тиждень святкуєш, сім - похмеляєшся.
☀ Бенкетуй і гуляй, баба, на Масляній, а про Піст згадуй без маслечка.
☀ Без млинця не масляно. Без млинців - не Масляна.
☀ Без млинця не масляна; без пиріга не іменинник.
☀ Після масляной великий пост, а за страстною паска.
☀ Який день Маслени червоний, в такій сій пшеницю.
☀ Негода в неділю перед масляною - до врожаю грибів.

 

Наверх